Frank/Pashkevich Duo


Frank/Pashkevich Duo (LV/DK)

Pirms abi mūziķi - Christian Frank un Deniss Pashkevich - no divām diezgan aukstām ziemeļvalstīm ierakstīja pirmo albumu kopā, katram no viņiem bija savs stāsts. Christian Frank bija neatņemamā daļa no Kopenhāgenas džeza kopienas, uzstājās gandrīz jebkurā Dānijas džeza un blūza klubā, komponēja, spēlēja un ierakstīja kompozīcijas ar lielāko daļu plaši pazīstamu reģiona mūziķu. Deniss Pashkevičs vienmēr bija vārds, ko Baltijas reģionā cieši asociēja ar džezu un fanku, un kā flautists, saksofonists, producents, komponists un izglītotājs piedalījās visos galvenajos festivālos un pasākumos Baltijā un Skandināvijā.

2010. gadā viņi nejauši satikās kādā mākslinieku seminārā Kopenhāgenā, un tajā pašā brīdī nolēma turpināt komunikāciju: diez vai varētu iedomāties loģiskāku sadarbību, un attālums starp valstīm šajā gadījumā nebija šķērslis. Dueta debijas CD OUTLOOK guva vairākas pozitīvas atsauksmes no klausītājiem un masu medijiem, pateicoties Christian liriskai pusei un Denisa ekspresīvai skaņai.

2014. gadā Frank/Pashkevich Duo laiž klajā jaunu CD ar nosaukumu CLOSE, kas satur abu mūziķu skaņdarbus, komponētus tikai ģitārai un saksofonam. CD ir ap un par mieru, pauzēm un refleksijām, balstīts uz mūsdienu džeza, svinga, avangarda, fanka un improvizācijas elementiem. Rīgas koncertu tūres laikā duets atzina, ka reizēm ir grūti vienlaicīgi iestāties pēc katras mūzikas pauzes, un šī nianse padara ikvienu viņu dzīvo uzstāšanos iespaidīgāku un intīmāku. Albumā abiem komponistiem sanāk pateikt vairāk, izmantojot mazāk notis, piepildot atmosfēru ar ziemeļu stila lakoniskām atturīgām frāzēm un īpašu siltumu.