Evilena Protektore


Evilena Protektore (LV)

Evilena Protektore ir džeza dziedātāja no Latvijas, šobrīd studē džeza vokālu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļā un ir piedalījusies vairākos festivālos — “Pori Jazz” (Somija), ""Limassol Jazz"" (Kipra), “Live in Blue Bay” (Ukraina), konkursos: “Riga Jazz Stage” 3.vietas ieguvēja, “JazzVoices” 2012 fināliste, un ieņēma otro vietu starptautiskajā džeza vokālistu konkursā “Nomme Jazz” (Igaunija); un tādos projektos, kā “Jazz in Latvia” albuma ieraksts.

Evilena ir dziedājusi ar tādiem mūziķiem, kā: Inga Bērziņa (Latvija), Serge Junior Robinson (Lielbritānija), Tommaso Troncon (Itālija), Fil Straughan (ASV), Andreas Stefanou (Kipra), Andreas Rodostenos (Kipra), Tie Pereira (Brazīlija), Aviv Kohen (Izraēla), Gilad Abro (Izraēla), Anne Geertsen (DK), Onur Mulayim (TR), Gianmarco Tommai (IT), Federico Santoni (IT), K-Trio (Nīderlande), Ori Dakari (Izraēla) un vairākiem citiem.

Nesen Evilena ir atgriezusies no Itālijas, kur pavadīja gadu, studējot Santa Cecilia centrālajā valsts konservatorijā pie professores Marijas Pia de Vito un piedaloties vairākos projektos. Kopš 2005. gada viņa ir arī grupas ""Pieneņu Vīns"" vokāliste, kuras sastāvā piedalās vairākos festivālos un projektos un jau ir vērienīgi pieteikusi sevi valsts mūzikas skatuvē.